Arcibiskup Michal navštívil setkání Rumunů žijících v zahraničí v Aradu

timotei

Na pozvání J.V. Timoteie arcibiskupa Aradu a s požehnáním Jeho Blaženosti Rastislava arcibiskupa prešovského a metropolity českých zemí a na Slovensku ve dnech 24. 8. – 27. 8. 2018 navštívil J.V. Michal arcibiskup pražský a českých zemí s doprovodem město Arad v Rumunsku, kde se konalo setkání Rumunů žijících v zahraničí.

V pátek, 24. 8. 2018 byl vladyka Michal uvítán vladykou Timoteiem, arcibiskupem Aradu a otcem kancléřem Mihai Blaj v rezidenci Arcibiskupství Aradu.

V sobotu, 25. 8. po snídani proběhla návštěva starého Katedrálního chrámu svatého Jana Křtitele v Aradu, který byl vybudován v druhé polovině 18. století a dále nového Katedrálního chrámu Přesvaté Trojice a sv. Mikuláše v Aradu, vysvěceným Patriarchou Danielem v roce 2008.

Delegace dále navštívila ženský monastýr sv. Simeona Stylity (Sloupnika) ve čtvrti Gai v Aradu, a nový chrám monastýru vysvěceného Patriarchou Danielem v roce 2011, kde žije 30 monašek.
Odpoledne se vladyka Michal s doprovodem zúčastnil večerního bdění v mužském monastýru sv. Eliáše ve Feredeu-Şiria.
Po večeři hostitelé zorganizovali degustaci vín ve sklepě firmy Wine Princess v Păuliş 30 km od Aradu, kde hosty seznámil s historií vína v této oblasti pan docent Geza Bala, majitel firmy a lektor Enologie na Univerzitě v Cluj.

V neděli, 26. 8. vladyka Michal spolusloužil Svatou liturgii v chrámu archandělů Michala a Gabriela ve čtvrti Grădişte, Arad, s J.V. Timoteiem arcibiskupem Aradským, J. P. Veniaminem biskupem jižní Besarábie a J.P. Siluanem biskupem rumunským z Maďarska a Locum Tenens Biskupství Dacia Felix pro Rumuny žijící v Srbsku. Vladyka Michal při této příležitosti předal vyznamenání vladykovi Timoteiovi a otci Mihaiovi Blajovi a kříže na žehnání jako dary ostatním biskupům.
V neděli odpoledne se vladyka Michal s doprovodem zúčastnil X. ročníku Festivalu Rumunů žijících v zahraničí. Spolu s dalšími biskupy bylo přítomno i mnoho hostů, mino jiné také pan Gheorghe Falca, starosta Aradu. Celé akce se zúčastnilo přes 1 000 osob.

Exit mobile version