Jeho Vysokopřeosvícenost arcibiskup Michal navštívil Ukrajinu

Jeho-Vysokopreosvicenost-arcibiskup-Michal-navstivil-Ukrajinu (36)

Na pozvání Jeho Přeosvícenosti Damiána, biskupa Fastovského a vikárního biskupa Kijevské metropolie a s požehnáním Jeho Blaženosti Rastislava arcibiskupa prešovského a metropolity českých zemí a na Slovensku navštívil Jeho Vysokopřeosvícenost Michal arcibiskup pražský a českých zemí ve dnech 1. – 6. srpna 2018 Ukrajinu.
Ve středu, 1. srpna 2018 spolusloužil J.V. Michal svatou archijerejskou liturgii, která se konala při příležitosti 25. výročí zjevení zázračné ikony „Призри на смирение“ v monastýru zasvěceném „Uvedení přesv. Bohorodice do chrámu“.

Ve čtvrtek, 2. srpna na svátek proroka Eliáše sloužil vladyka Michal s Jeho Přeosvíceností Damiánem, biskupem Fastovským a s Jeho Přeosvíceností Silvestrem biskupem Belgorodským a rektorem Kijevské duchovní akademie archijerejskou liturgii v chrámu proroka Eliáše v městečku Makarovo.

V pátek, 3. srpna, přijal našeho vladyku ve své rezidenci Jeho Blaženost Onufrij metropolita Kijevský a celé Ukrajiny.

V pátek a v sobotu, 3. a 4. srpna navštívil vladyka Michal Kijevsko-Pečerskou Lavru, kde se v jeskyni poklonil ostatkům Kijevsko-Pečerských svatých, a také navštívil Ionský, Pokrovský a Florovský monastýr.

V neděli, 5. srpna 2018 sloužil Jeho Vysokopřeosvícenost Michal s Jeho Přeosvíceností Damiánem svatou archijerejskou liturgii v chrámu Záštity přesv. Bohorodice ve vesnici Ožihovka (asi 130 km od Kijeva).

Jeho-Vysokopreosvicenost-arcibiskup-Michal-navstivil-Ukrajinu (36)
Exit mobile version